Különleges konferencia a DE GYGYK-n
A logopédia, a gyógypedagógia valamit a tehetséggondozás aktualitásaival foglalkozott a Debreceni Egyetem Különleges Bánásmód Konferenciája. A nemzetközi tanácskozást negyedik alkalommal szervezte meg Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar.
Cigányzenészek a Kárpátmedencében” Koncertsorozat IV.
PÉKÓ MIKLÓS „Szamóca” ÉS ZENEKARA HAJDÚSÁGI MAGYAR- ÉS CIGÁNY NÉPZENE KONCERTJE
Terítéken a nemzetiségi pedagógusképzés
Hazánkban először szervezett konferenciát nemzetiségi óvodapedagógusok számára a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara. A szerdai rendezvényen a hátrányos helyzetű, roma gyermekek nevelésének aktuális kérdéseivel foglalkoztak a szakemberek.
Elismert professzorokat köszöntöttek
A Tankó Béla Emlékdíj idei díjazottjait, E. Kövér Katalint és Fülesdi Bélát köszöntötték kedden a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A Debreceni Egyetem professzorai az intézmény doktor- és díszdoktoravató ünnepségén veszik át a kitüntetést.
Amerikai professzoré a Debrecen-díj
A Parkinson-kór és a stroke kezelésében jelent előrelépést Valina L. Dawson felfedezése, akinek munkásságát „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetéssel ismerte el a Debreceni Egyetem november 26-án. Az ideggyógyász professzor az első nő, aki megkapta a rangos díjat.
ÚJABB NEMZETKÖZI ELISMERÉS OKTATÓINKNAK
Kivételes könyvbemutató esemény és élmény részesei lehettek karunk oktatói Cambridge-ben az Anglia Ruskin egyetemen!
Fókuszban a foniátria
Hacki Tamás, a Regensburgi Egyetem fül-orr-gégész professzora, a foniátria neves kutatója, az 1962-es Ki mit tud? győztese tartott vendégelőadást pénteken a Debreceni Egyetemen. A szakemberrel egy logopédiai kutató és oktató hálózat létrehozásáról is egyeztetett Szilvássy Zoltán rektor.
Hacki Tamás előadása
Hacki Tamás, a Regensburgi Egyetem fül-orr-gégész professzora tartott vendégelőadást pénteken
DEXPO
A Debreceni Egyetem november 20-21-én tizenegyedik alkalommal rendezte meg beiskolázási programját