Kutatók éjszakája 2021 | Debreceni Egyetem

Kutatók éjszakája 2021

2021. szeptember 28. - 08:45
Társállatunk a kutya A kutyákról szólt az idei Kutatók Éjszakájának egyik programja.

A Kutatók Éjszakáján segítő kutyák és a rájuk kíváncsi közönség népesítette be a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karát. Az éjszakába nyúló rendezvény, az ember és a kutya kapcsolatának számos területét mutatta be. A népes hallgatóság megismerkedhetett a városi kutyatartás 21. századi változásával és a kutyák tanításának legújabb módszereivel. Az érdeklődők interaktív bemutatókon keresztül szerezhettek bepillantást az állatasszisztáció oktatásban, nevelésben betöltött szerepével és a kutyák segítő tevékenységének sokféleségével. Végezetül, a résztvevők a gyermekek állatvédelemre nevelésének legújabb lehetőségeivel ismerhettek meg.