Fülharmónia

2018. május 02. - 10:45
3. alkalommal rendezték meg a „FÜLHARMÓNIA” ismeretterjesztő interaktív élményhangversenyt

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Művészetnevelési Tanszék Ének-zene szakcsoportjának oktatói és hallgatói e félévben is szeretettel várták a 3. alkalommal megrendezett „FÜLHARMÓNIA” ismeretterjesztő interaktív élményhangversenyükre a Gyakorló Óvoda csoportjait egy különleges utazásra a magyar népzene világába. A gyermekek válogatást hallhattak népzenei gyűjtésekből és azok nyomán keletkezett klasszikus zenei művekből, majd az interaktív hangversenyen a 2. évfolyamos óvodapedagógus hallgatók mutatták be eddig megszerzett énekes, hangszeres, gyermektánc vezetésére alkalmas tudásukat, amelyet majd óvodapedagógusi munkájuk során alkalmazni tudnak. A bemutató közös imitációs gyermektánccal zárult.