Új szakirány

2020. július 13. - 11:45
Új gyógypedagógia szakirány indul a Gyógypedagógia Intézet szervezésében

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon 2020 márciusában a Magyar Akkreditációs Bizottság akkreditálta a Gyógypedagógia alapképzési szak értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányt. Ezzel a tanulásban akadályozottak pedagógiája és logopédia szakirány mellett a hallgatók ezt is választhatják a szeptemberben kezdődő képzés során.  A régióban nagy szükség van jól felkészült értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányt végzett gyógypedagógusokra. Összességében elmondható, hogy a munkaerőpiacon világosan kirajzolódó, évek óta fennálló igény mutatkozik a jól képzett gyógypedagógusok alkalmazása iránt, mind a régióban, mind pedig országos szinten. Az alapképzési szak már önmagában is jelentősen hozzá fog járulni a jelenleg tapasztalható szakember-/munkaerőhiány csökkentéséhez, illetve hosszabb távon annak megszűnéséhez. Az értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirány nem csak egy újabb hátrányokkal küzdő csoport ellátását segíti elő, de a tanulásban akadályozottak pedagógiája vagy a logopédia szakiránnyal együtt, két szakirányosként, komplexebb, szélesebb szakmai tudással rendelkező, egy-egy speciálisabb terület ellátására alkalmas szakemberek képzését teszi lehetővé. A képzés beindítása a régióban megmutatkozó gyógypedagógiai ellátás színvonalának emelkedéséhez vezet.