Konferencia felhívás

A konferencia időpontja:             2017. október 27. (péntek)

Helyszíne:                                       DEBRECENI EGYETEM

GYERMEKNEVELÉSI ÉS FELNŐTTKÉPZÉSI KAR

HU-4220 Hajdúböszörmény, Désány I. u. 1-9.

A konferencia célja, hogy a gyermeklíra térképén olyan sétákra hívjon, amely újabb, friss összegzésekre, perspektívák átgondolására nyújthat alkalmat.

Mindazonáltal a konferencia nem a teoretikus megközelítésre helyezi a fő hangsúlyt, hanem annak a gyakorlatnak az átgondolására, amely által a versek és a gyermek világa megnyílnak egymás számára.  A mi gyermekünk a mi gyermekünk-e? Pontosabban, a versek világa hozzásegíti-e gyermeket az önmagával való találkozáshoz, úgy, hogy közben a mi gyermekünk maradjon? Ha a gyermekünk világa a mi világunk is egyben, miként szolgálhatja a szöveg a gyermek világának autonómiáját? S ez az autonómia mennyiben hozzáférhető számunkra, felnőtt szövegalakítók és szövegolvasók számára? A gyermeklíra jelenbeli alakulása milyen válaszokat kínál ezekre a kérdésekre?

A konferenciára az alábbi szekciókba és témakörökkel lehet jelentkezni előadással:

1. Az idő beszéde (A versszöveg és az idő alakzatai, a vers hangja és az idő tapasztalata)
  2. Az ember beszéde (Versnyelv és/vagy gyermeknyelv, archaikus és/vagy modern, világ és/vagy világkép)
  3. A természet beszéde (Versek a növény- és az állatvilágból)
  4. A tárgyak beszéde (Versek a tárgyaink, eszközeink világából)
  5. Az óvoda beszéde (A versélmény átadása módszertan: egyéni vagy közösségi élmény? Érési jellemzők, funkciók, játékkal, bábbal, mozgással való kapcsolat)
  6. A könyvek beszéde (Kötetek és szerzők elemző, értékelő bemutatása)

A konferenciára 20 perces előadással a csatolt regisztrációs lap kitöltésével, valamint a beküldött absztrakttal lehet jelentkezni szeptember 15-ig a gyermeklira2017@gmail.com címen. Az absztraktot bírálatnak vetjük alá, és visszajelzéssel élünk annak eredményéről. Az absztrakt paraméterei: Word dokumentum, 500–1000 karakter, 1,0 sortáv, 10 betűméret, Times New Roman betűtípus.

A konferencia regisztrációs díja az előadók részére 7.000,- Ft, amely magában foglalja az ebédet. Az érdeklődők részére 3.000,- Ft. A regisztrációs lapon mind előadó, mind pedig résztvevő esetében kérjük az ebédre vonatkozó igény feltüntetését! A konferenciát megelőző éjszakára igény szerint szállást biztosítunk a DE GYFK Kollégiumában. Az előadások írott változata számára lehetőséget biztosítunk, hogy a szakmai lektorálás válogatása alapján megjelenjenek szerkesztett tanulmánykötetben. (A regisztrációt követően fogjuk küldeni a befizetéssel, szállással, ebéddel stb. kapcsolatos egyéb információkat, illetve válaszolunk a felmerült kérdésekre.)

A 277/1997. (XII.22.) Kormányrendelet értelmében a részvételről a kar igazolást állít ki!

Határidők:

• 2017. szeptember 15. : jelentkezési határidő
  • 2017. szeptember 30. : értesítés a befogadásról, a konferencia programjának elküldése
  • 2017. október 13. : a regisztrációs díj befizetési határideje
  • 2017. október 27. : a konferencia időpontja
  • 2017. október 30. : kötetben való megjelenéshez a tanulmány anyagának megküldése

Mellékletek:

Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar Irodalmi, Kommunikációs, Kulturális
Antropológiai Tanszéke
www.degyfk.unideb.hu