OTDK 2019

2019 tavaszán rendezték a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát. A karról négy hallgató mutatta be pályaművét – Rácz Réka a Társadalomtudományi Szekcióban, amelyet idén Gödöllőn szerveztek meg, hárman pedig a Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekcióban, amelynek az ELTE PPK adott otthont. Mindkét szekciót április 24. és 26. között rendezték.

A bemutatott pályaművek a következők voltak:

Bartha Erika: Roma és nem roma családok nevelési szokásai és kapcsolatuk az intézménnyel (konzulens tanár: Vargáné Nagy Anikó)

Bihari Zsanett: A Debreceni Egyetem pedagógushallgatóinak inkluzív nevelés iránti attitűdje

(konzulens tanár: Kovács Edina)

Molnár Fanni: Bűnmegelőzés fiatalkorúak körében különös tekintettel a tercier prevenció alanyaira

(konzulens tanár: Gortka-Rákó Erzsébet)

Rácz Réka: Az internetfüggőség prevalenciájának vizsgálata egy debreceni szakgimnáziumban (konzulens tanár: Galán Anita)

Eredmények:

Hallgatóink közül Rácz Réka második helyezést ért el Szociális munka, szociálpolitika I. tagozatban, illetve elnyerte a SAS Institute, valamint a KRE és az ELTE különdíját is.

Bartha Erika (Gyermekvédelem és hátrányos helyzet tagozat) és Bihari Zsanett (Pedagógusképzés és felsőoktatás-pedagógia) szintén különdíjat kaptak.

Minden hallgatónak gratulálunk, és köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!