Tanulmányi kirándulás

A Gyermeknevelési Tanszék kirándulást szervezett a kar hallgatóinak, közel 50 főnek volt lehetősége jelentkezni. A kirándulás keretein belül ellátogathattunk Szabadkára és Szegedre. Az útra óvodapedagógus illetve csecsemő- és kisgyermeknevelő szakos hallgatók jelentkezhettek. A városnézésen és a szórakozáson túl lehetőségünk volt arra, hogy szakmai tapasztalatot szerezhessünk.

 A csecsemő és kisgyermeknevelő szakos hallgatók ellátogattak egy szegedi bölcsödébe, a Verdes utca 15 szám alatt lévő intézménybe. Kedves, meleg fogadtatásban volt részünk. Részletes tájékoztatást kaptunk a bölcsőde adottságairól, működéséről.  Betekintést nyerhettünk a csoportok mindennapi életébe, amelyekben mindenhol fellelhető volt a színes, esztétikus elrendezés.

Ebben a bölcsődében működik egy speciális csoport is ahol a legtöbb időt töltöttük el a délelőtt folyamán. Minden kisgyermekről külön-külön részletes bemutatást kaptunk. A gyógypedagógiai alapismeretek óránkhoz kapcsolódóan élő példáknak lehettünk szemtanúi 5 kisgyermek társaságában. Lehetőségünk volt minden gyermeket megfigyelni gondozási tevékenységek közben. Ez a látogatás nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a szakmai ismereteink tovább bővüljenek. Teljesebb képet kaphattunk különböző szakmai területekről, melyek majd segítséget nyújthatnak későbbi elhelyezkedésünkben a munkánk során.

 Az óvodapedagógus hallgatók 3 kedves óvodavezető helyettes vezetésével megtekinthették a város szépségeit, majd délután lehetőségünk nyílott meglátogatni Magyarország legnagyobb óvodai intézményét, a felújítás után decemberben átadott Garam utcai tagintézményét. Az óvoda 5 hónapnyi korszerűsítés után újra, megszépülve nyitotta meg kapuit óvodásai számára. A szívélyes fogadtatás után Bartáné Tóth Mária igazgató köszöntött minket, majd bemutatta az óvodában dolgozó óvodapedagógusokat. Egy 6 éves kislány előadásában hallgathattuk meg A titokzatos hóember című mesét. Ezután az intézmény vezető ismertette rendszerük működését. Megtudhattuk, hogy 45 óvodából áll, ahol közel 700 ember dolgozik, az óvodások kiegyensúlyozott testi és lelki fejlődése érdekében. Eddigi tapasztalataink alapján úgy gondoljuk, hogy nagyon fontos az összedolgozás, mind óvodapedagógus és szülők között, mind pedig a kollégák között. Ezt sokszor egy kisebb intézményben is nehéz megvalósítani, így itt ez még nagyobb kihívást jelenthet. Továbbá információkat kaptunk a szegedi óvodapedagógus hallgatók képzéséről. Meglepődve tapasztaltuk, hogy ugyanaz a szak és mégis milyen különböző a képzés, mind az elméleti mind pedig a gyakorlati. A mi karunkon az oktatás gyakorlatorientáltabb, amiért hálásak vagyunk. Ezt követően egy kötetlenebb beszélgetés vette kezdetét, ahol kérdéseinket bátran feltehettük. A beszélgetés után, ajándékot kaptunk, melyet a Garam utcai óvodások saját kezükkel készítettek számunkra. Az élményekkel teli nap után a helyi óvodapedagógusok vendégül láttak minket egy kis finomsággal. A finom falatok után betekintést nyertünk a csoportok életébe, ahol a gyerekek szeretettel fogadtak minket. Örömmel tapasztaltuk, hogy a legtöbb csoport rendelkezik saját kisállattal, mint hal és teknős.

Ezek a intézménylátogatások nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a szakmai ismereteink tovább bővüljenek. Teljesebb képet kaphattunk különböző szakmai területekről, melyek majd segítséget nyújthatnak későbbi elhelyezkedésünkben a munkánk során. A közös programok jó lehetőséget biztosítottak mind a hallgatók mind az oktatók számára a környék adta sajátosságok megismerésére.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a Gyermeknevelési Tanszék oktatóinak, és Kar vezetésének hogy lehetővé tették számunkra, ezt a kirándulást illetve hogy Szabadkán, majd Szegeden is ilyen szeretettel fogadtak minket. Ezek a tapasztalatok és élmények életünk végéig elkísérnek minket.

Köszönettel:
Juhász Beatrix Mónika, Kósa Barbara, Kajuha Nikoletta, Kodus Éva

 

 

 

Legutóbbi frissítés: 2022. 07. 22. 13:59