Terepgyakorlat

2019. április 08. - 22:15
HATÁRON TÚLI ÓVODAPEDAGÓGUSI TEREPGYAKORLAT

Április 1-5. között határon túli óvodapedagógusi gyakorlaton vettek részt a DE GyGy Kar által támogatott programban részt vállaló II. évf. óvodapedagógus hallgatók a DE Gyakorló Óvodavezető óvodapedagógusának irányításával. Egy hetet töltöttek el Gyergyóalfalu hat óvodai csoportjaiban és Borzont községben. A helyszíneken tapasztalatot szereztek a határon túli óvodapedagógiai oktatás sajátosságairól, betekintést nyertek a magyar nyelvű nevelési intézmények jelenlegi módszertani gyakorlatába, közben megismerkedtek a hely szociokulturális jellemzőivel. A közös programok jó lehetőséget biztosítottak az együttműködésre, a nemzeti értékek iránti elköteleződés, tudatos értékközvetítés, az értékek sokféleségének elfogadásával. Ősszel tovább folytatódik a szakmai program új kapcsolatok kialakításával, a meglévők fenntartásával.