Külhoni óvodai gyakorlat Nagyváradon

A héten összesen négy magyar nyelvű óvodai csoportban tevékenykedtünk, Nagyváradon és Biharban. A hét folyamán megismerkedtünk a helyi pedagógiai gyakorlattal, bepillantást nyertünk az óvoda mindennapjaiba és tevékenységeibe, rengeteg tapasztalatot szereztünk. A DE GyGy Kar, valamint a Nagyváradi Egyetem együttműködésének köszönhetően, lehetőségünk nyílt arra, hogy a helyi oktatókkal, hallgatókkal és szakemberekkel kölcsönös eszmecserét folytassunk. A vendéglátóinknak köszönhetően a campus újonnan épült kollégiumában kaptunk szállást, illetve kalauzoltak bennünket a városban, hogy megismerjük a város kulturális értékeit. Minden délután más nevezetességet fedeztünk fel: jártunk a Szent László téren, a December 1. parkban kellemes sétákat tettünk, megnéztük a Várat, az Ady emlékmúzeumot, utolsó este megtekintettük a Bányavirág című elődadást a híres Szigligeti Színházban.  Ez a hét nagyszerű lehetőséget biztosított ahhoz, hogy jobban megismerve egymást, közelebb kerüljünk egymáshoz. Tavasszal folytatódik az óvodapedagógusi terepgyakorlat, mi azt ajánljuk, hogy mindenképp jelentkezzetek!

Üdvözlettel Nagyváradról: Nagy Liliána, Szabó Petra, Vaskó Barbara, Forgács Dorina, Cselei Amanda és kedves óvodapedagógus kísérőnk, Lévainé Zsuzsa.