Rekreációs tábor

Karunkról óvodapedagógia szakos hallgatók jelentkeztek, a nappali és levelező tagozatról egyaránt. A tábor célja, hogy a hallgatók megismerjék és megtapasztalják a testi-lelki-szellemi feltöltődés lehetséges módjait. Ennek megfelelően állítottam össze a tábor tematikáját. 2019. november 08-án indultunk Hajdúböszörményből. A szálláshely elfoglalása után interaktív kiállításon (Szemfényvesztés) vettünk részt, melynek során megtapasztalhattuk a vakok világának kihívásaival való megküzdés nehézségeit. Ezt követően megtekintettük az egri bazilikát, Magyarország második legnagyobb templomát.  A templomlátogatást követő séta során a Dobó tér történelmi emlékeit, illetve a minorita templomot néztük meg. A hallgatókkal folytatott beszélgetés jó lehetőséget nyújtott, hogy kifejtsük véleményünket a vallás és az egyház történeti szerepéről, illetve az emberek világnézetében bekövetkezett változásokról. Szálláshelyünkön közös vacsora keretében osztottuk meg egymással a programok nyújtotta élményeket, és a közösségi térben szervezett játékokkal tettük emlékezetessé az estét. A második nap célja, hogy a Bükk egyik legmagasabban fekvő, és szép kilátást nyújtó pontját (Tar-kő, 950m) elérjük. A 13 kilométeres táv sokak számára jelentett kihívást, de több pihenő és frissítő állomás beiktatásával mindenkinek sikerült teljesíteni a távot. Túránk során a hallgatók az őszi táj gazdag szín- és formavilágából merítettek ötleteket, óvodapedagógusi munkájukhoz. A teljesítményünket este közös vacsorával és vetélkedőkkel ünnepeltük. A nappali és a levelező tagozatos hallgatók által írt költeményeket hallhattunk, melyek tematikája a tábori élményekhez kapcsolódott. A közös felkészülés, és az előadás még jobban összekovácsolta a csoportot. Az utolsó napon az egri termálfürdőben töltődhettünk fel. A török kor fürdőkultúrájával kapcsolatban osztottunk meg egymással hasznos információkat, és a gyógyhatású vizek jellemzőiről tartottak beszámolót az előre kialakított csoportok. A hazatérésünk közben, Poroszlón egy közös ebéddel zártuk rekreációs táborunkat. A tábor céljai maradéktalanul megvalósultak. A testi-lelki-szellemi feltöltődésen kívül pozitív hozadék még a hallgatók közti szakmai és magánjellegű kapcsolat erősödése, illetve Magyarország kulturális és természeti értékeinek alaposabb megismerése.