Értékfeltáró kutatás a Szerémségben

2019 októberében került sor a Lakiteleki Népfőiskola szervezésében, valamint felsőoktatási intézmények, köztük a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, valamint Karunk együttműködésével, a napjainkban Szerbiához tartozó Szerémség magyarlakta településein, a „Szerémség Kollégium” megnevezésű, átfogó, egyhetes értékfeltáró kutatásra. E munkában kutatócsoport vezetőként Karunkat egyrészt Kocsis Péter Csaba mestertanár képviselte, aki a DE BTK hallgatóinak, Bálint Zsuzsanna PhD hallgatónak, valamint Kutasi Imre és Vadász Márton néprajz szakos egyetemi hallgatóknak a munkáját irányította. Emellett Karunk szociálpedagógia szakos hallgatói, Balogh Apor, Pálóczy Szilvia és Szabó Mónika Dr. Soós Zsolt egyetemi docens irányításával vettek részt a kutatásban. A gyűjtés eredményeit a résztvevők a szerémségi Maradékon 2020 tavaszán megrendezésre kerülő zárókonferencián, valamint az eredményeket megjelenítő tanulmánykötetben ismertetik.