Rekreációs tábor II.

2019. október 03. - 09:45

2019. szeptember 27-29. között a DE-GYGYK szervezésében rekreációs táborban vehettek részt óvodapedagógia és gyógypedagógia szakos hallgatók. A tábor célja volt, hogy a hallgatók megismerjék és megtapasztalják a testi-lelki-szellemi feltöltődés lehetséges módjait. A hallgatók kipróbálhatták a sárkányhajózást. Kettő hajóval eveztek a hallgatók, és a kezdeti bizonytalanságok helyét felváltotta az igazi csapatmunka. Többen megjegyezték: „Tényleg egy csónakban evezünk!”  A kenuzás és az önálló motorcsónak-vezetés során a Tisza-tó élővilágával is megismerkedhettek a táborozók. A tó kerékpáros megkerülése sokak számára jelentett kihívást, de több pihenő és frissítő állomás beiktatásával mindenkinek sikerült teljesíteni a távot. Az estéket közös főzéssel és vetélkedőkkel tették emlékezetessé. A sarudi vadasparkban, őshonos és egzotikus állatokat láthattak testközelből. Az önvédelmi foglalkozáson Gajdán András, kungfu mester segítségével sajátítottak el olyan technikákat, melyekkel megvédhetik magukat vészhelyzetben. A testi-lelki-szellemi feltöltődésen kívül pozitív hozadék még a hallgatók közti szakmai és magánjellegű kapcsolat erősödése, illetve Magyarország természeti értékeinek alaposabb megismerése.