Fülharmónia 7

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Ének-zene szakcsoportjának oktatói szeretettel várják a „FÜLHARMÓNIA 7” ismeretterjesztő  online bemutatóra, amely a világhírű magyar kisgyermekkori nevelés kiemelkedő alakjának, Forrai Katalinnak állít emléket. A film első része egy rendhagyó portré, míg a második a mester  módszereibe enged bepillantást.

Forrai Katalin a magyar zenepedagógia, a kisgyermekkori művészeti nevelés ügyének meghatározó személyisége.  Széles körben elismert szakmai munkásságának hosszú évtizedei után felmérhetetlen jelentőségű szellemi örökséget hagyott az utókorra. Szakmai tudásának mélysége, haladó elméleti és módszertani naprakészsége a 21. században is tekintélyt parancsoló. A DVD a dokumentumfilm eszközeivel közvetíti és mutatja be a komplex művészeti nevelés sokszínűségét a kisgyermekkori zenei nevelés lehetőségein keresztül. Az archív felvételek sora egyfajta példatár, módszertani segédanyag lehet elsősorban óvodapedagógusok, pedagógusjelöltek számára.