Konferencia

2022. május 13-án került sor a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán a Művészetpedagógiai műhelyek a pedagógusképzésben című konferenciára, amelyet a KID (Kommunikáció, Irodalom, Dráma) Tanszék szervezett. A szakmai eszmecserén képviseltette magát a Széchenyi István Egyetem, a Hagyományok Háza, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, valamint a Tokaj-Hegyalja Egyetem is. A konferencia célja a művészetpedagógiai műhelyek közti párbeszéd és együttműködés elősegítése, egymás megismerése volt. A nemrég átadott Buborék kiváló légkört teremtett a délelőtti előadásokhoz, az azt követő vitához és a délutáni gyakorlati tevékenységekhez, amelyek során képet kaptunk egymás munkájáról, módszereiről és lehetőségünk nyílt fontos szakmai kérdések megvitatására.