31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
28 júl
Kari kitüntetettek
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar a 2019/2020. tanév végén az alábbi kitüntetéseket adományozta hallgatói és oktatói részére
28 júl
Egy rendkívüli tanév eredményei
Kiváló eredménnyel zárta a tanévet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolája, amely a rendhagyó időszakban is megőrizte pozícióit az oktatási intézmények országos rangsorában. Idén is jelentős volt a túljelentkezés az egyetem gimnáziumában és általános iskoláiban.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
22 júl
Megkezdte munkáját az új Dékáni Tanács!
2020. július 1. napjától megkezdte munkáját az új Dékáni Tanács!
20 júl
Új dékán a GYGYK élén
A nemzetközi kapcsolatok élénkítése, idegennyelvi képzések beindítása és az oktatási paletta további szélesítése szerepel a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar új vezetőjének tervei között. Július 1-jétől Gortka-Rákó Erzsébet vette át a kar irányítását.
17 júl
Nemzetközi elismerés
A Chemistry Europe Fellow címet adományozta az Európai Kémiai Társaságok Szövetsége Joó Ferenc akadémikusnak, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Fizikai Kémiai Tanszék professzor emeritusának. A díjat a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke adta át pénteken.
15 júl
Egyetemi dolgozókat tüntettek ki
Kiváló Dolgozó és Rektori Elismerő Oklevél elismeréseket vettek át a Debreceni Egyetemi munkatársai szerdán az Aulában. A kitüntetéseket a hagyomány szerint a március 15-i ünnepségen adták volna át a díjazottaknak, idén azonban a járványügyi veszélyhelyzet miatt a megemlékezés elmaradt.
13 júl
Új szakirány
Új gyógypedagógia szakirány indul a Gyógypedagógia Intézet szervezésében
11 júl
Vége a rendkívüli tanévnek
A Debreceni Egyetem hallgatói rendhagyó helyszínen, a Nagyerdei Stadionban vehették át a diplomáikat július első két szombatján. A rendkívüli diplomaosztó második ünnepségén 9 kar végzősei dobhatták magasba sapkájukat.