Látogatás

2019. június 18. - 11:00
Oktatóink a Tamperei Egyetememen

Finnországi szakmai látogatáson volt Dr.Pálfi Sándor főiskolai tanár és Vargáné dr.Nagy Anikó főiskolai docens a Gyermeknevelési Tanszék kutatói a Tampere University Oktatás és Kultúra Karának Kora gyermekkori nevelés Szabályozási és gyakorlati kutatócsoportja meghívására (Faculty of Education and Culture and the Early Childhood Education Policy and Practice (ECEPP) research group at, Finland) 2019.május 27-28.
A mai modern finn óvodák látogatása után előadást tartottak a magyar gyermekközpontú óvodai nevelésről és bemutatták legfrissebb kutatási eredményeiket, melyek megjelenés folyamatában vannak egy nemzetközi folyóiratban.
A kölcsönösen érdekes konzultáció után hallgatói és oktatói Erasmus szerződés megkötésére is megfogalmazódott az igény.