DE GYGYK Diplomaosztó ünnepség

2024. július 1.

Diplomaosztó ünnepség

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar 2024. július 1-jén tartotta diplomaosztó ünnepi ülését a Debreceni Egyetem Díszudvarán.

Gyógypedagógia alapszakon 112 fő, óvodapedagógus alapszakon 83 fő, óvodapedagógus alapszak nemzetiségi szakirányon 1 fő, szociálpedagógia alapszakon 25 fő, szociálpedagógia alapszakon – a beregszászi képzési helyen – 13fő, csecsemő- és kisgyermeknevelő alapszakon 28 fő, romológia alapszakon 1 fő, szociálpedagógia mesterszakon 11 fő, szakirányú továbbképzési szakon 98 fő, azaz összesen 372 fő vehette át oklevelét.

Dr. Harsányi Endre rektorhelyettes úr a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában való sikeres részvételért „DETEP Oklevelet” adott át az alábbi hallgatóknak:

• Fekete Anna Szilvia nappali tagozatos csecsemő- és kisgyermeknevelő alapszakos hallgató
  • Kárpáti Noémi nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Kórik Valéria levelező tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató
  • Mády Réka nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Mező Boglárka nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató
  • Orosz Henrietta nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Száva Boglárka Andrea nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató

Vincz Éva a Debreceni Egyetem Hallgatói és Doktorandusz Képviselet elnöke a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán tanúsított szorgalmas, egyenletes tanulmányi munkájáért, kimagasló szakmai érdeklődéséért „A Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója” kitüntetésben részesítette Száva Boglárka Andrea nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgatót.

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Hallgatói Önkormányzatban vállalt kiemelkedő munkáért, valamint az egyetem közéletében kifejtett aktív tevékenységért a „Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Elnökségének Elismerő Oklevele” kitüntetésben részesült Rák Vivien, Kasza Blanka Gabriella, Szerdahelyi Fanni nappali tagozatos gyógypedagógus alapszakos hallgatók, valamint Kaszás Vivien levelező tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató.

Dr. Gortka-Rákó Erzsébet dékán asszony az alábbi kitüntetéseket adta át:

• A kar tudományos, oktató és nevelési tevékenységét, a hallgatók szakmai gyakorlatát nagy mértékben elősegítő támogatásáért „A Hajdúböszörményi Felsőoktatásért Emlékérem” elismerésben részesült:
  • Balogh Beáta a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodája igazgatója.

•  „Dékáni Elismerő Oklevélben” részesült: Dr. Balázs-Földi Emese adjunktus.

• A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Konzulens tanári elismerésben részesítette:
  • Bujdosóné dr. Papp Andrea főiskolai docenst, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Horváthné Győri Márta szakdolgozatának,
  • Dr. Gortka-Rákó Erzsébet főiskolai tanárt, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Ferenczi Viktória szakdolgozatának,
  • Dr. Mező Katalin főiskolai docenst, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Kárpáti Noémi szakdolgozatának,
  • Dr. Pető Ildikó egyetemei docenst, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Szerdahelyi Fanni szakdolgozatának,
  • Vargáné dr. Nagy Anikó egyetemi docenst, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Vad Nóra szakdolgozatának,
  • Dr. Balázs-Földi Emese adjunktust, aki konzulense volt a „Kiváló diplomamunka” címet elnyert Kompár Bernadett diplomamunkájának.

• A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán tanúsított szorgalmas, egyenletes tanulmányi munkájukért, kimagasló szakmai érdeklődésükért

„Kiváló Gyógypedagógus jelölt” kitüntetésben részesült Kolozsvári Sára.

„Kiváló Óvodapedagógus jelölt” kitüntetésben részesült Horváthné Győri Márta.

„Kiváló Csecsemő- és kisgyermeknevelő jelölt” kitüntetésben részesült Lévai Nikoletta Bianka.

„Kiváló Szociálpedagógus jelölt” kitüntetésben részesült Ferenczi Viktória.

• A kari pályázatra benyújtott újszerű, aktuális témát feldolgozó szakdolgozatukért, valamint diplomamunkájukért „Kiváló Szakdolgozat/Diplomamunka”elismerésben részesültek a következő hallgatók:
  • Ferenczi Viktória nappali tagozatos szociálpedagógia alapszakos hallgató
  • Horváthné Győri Márta levelező tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató
  • Kárpáti Noémi nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Szerdahelyi Fanni nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Vad Nóra Nikolett nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató
  • Kompár Bernadett levelező tagozatos szociálpedagógia mesterszakos hallgató

• A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon tanúsított kiemelkedő tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért „Marjai Márton Emlékére” díjban részesült Huszti Bianka nappali tagozatos óvodapedagógus szakos hallgató.
  • „Rózsa Borka Alapítvány Díj” elismerésben részesült Vad Nóra Nikolett nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató.
  • Vas (65) díszoklevelet vettek át: Dóka Andrásné, Fejes Andrásné, Kathó István Imréné, Kovács Sándorné, Szabó Antalné, Szentirmai Lászlóné és Zeke Lászlóné
  • Gyémánt (60) díszoklevelet vettek át: Hamza Gáborné, Kiss Györgyné
  • Arany díszoklevelet (50) vettek át: Balogh Györgyné, Bereczky Józsefné, Czinku Julianna, Illés István Béláné, Kiss Margit, Letenyei Imréné, Márki Györgyné, Móni Zsuzsanna, Özv. Kálmán Imréné, Pappné Soós Ildikó Mária, Répási Lászlóné, Sebestyénné Zakor Katalin, Steszkó Istvánné, Varga Istvánné, Vasók Sándorné

Az ünnepség itt tekinthető meg:   https://www.youtube.com/live/WcHN0bngdZs?si=pPlA1mnoKuOryuOd