Diplomaosztó ünnepség

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar 2023. június 29-én tartotta diplomaosztó ünnepi ülését a Debreceni Egyetem Díszudvarán.

Gyógypedagógia alapszakon 158 fő, óvodapedagógus alapszakon 96 fő, óvodapedagógus alapszak nemzetiségi szakirányon 1 fő, szociálpedagógia alapszakon 24 fő, szociálpedagógia alapszakon – a beregszászi képzési helyen – 7 fő, csecsemő- és kisgyermeknevelő alapszakon 34 fő, romológia alapszakon 3 fő, szociálpedagógia mesterszakon 17 fő, szakirányú továbbképzési szakon 138 fő, azaz összesen 478 fő vehette át oklevelét.

Dr. Csernoch László rektorhelyettes úr az egyetemi közéletben való aktív tevékenységéért „A Debreceni Egyetem Rektorának Elismerő Oklevele” kitüntetést adott át a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Hallgatói Önkormányzatának elnöke, Gaál Nóra Andrea részére.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában való sikeres részvételért „DETEP Oklevelet” adott át az alábbi hallgatóknak:

• Demeter Zsuzsa nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Dobák Dóra nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Gaál Nóra Andrea nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Kertész Kíra levelező tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Pózer Fruzsina Mónika nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató
  • Váradi Cintia nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató

Csont István a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat elnöke a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán tanúsított szorgalmas, egyenletes tanulmányi munkájáért, kimagasló szakmai érdeklődéséért „A Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója” kitüntetésben részesítette Tóth Fruzsina nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgatót.

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Hallgatói Önkormányzatban vállalt kiemelkedő munkáért, valamint az egyetem közéletében kifejtett aktív tevékenységért a „Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Elnökségének Elismerő Oklevele” kitüntetésben részesült Gergely Barbara nappali tagozatos szociálpedagógia alapszakos hallgató, György Viktória nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató, Kiss Bianka Andrea nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató, Kiss Blanka Szilvia nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató és Sándor Panna Csilla nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató.

Dr. Gortka-Rákó Erzsébet dékán asszony az alábbi kitüntetéseket adta át:

• A kar tudományos, oktató és nevelési tevékenységét, a hallgatók szakmai gyakorlatát nagy mértékben elősegítő támogatásáért „A Hajdúböszörményi Felsőoktatásért Emlékérem” elismerésben részesült:
  • Dr. Eleonora Teszenyi az Open University egyetemi adjunktusa, valamint
  • Töviskes Magdolna a hajdúböszörményi Szociális Szolgáltatási Központ  intézményvezetője.

•  „A Kar Kiváló Dolgozója” kitüntetésben részesült: Bódiné Müller Nikolett gazdasági ügyintéző.

•  „Dékáni Elismerő Oklevélben” részesült: Dr. Molnár Balázs főiskolai docens.

• A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Konzulens tanári elismerésben részesítette:
    • Dr. Bocsi Veronika egyetemi docenst, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Hutkai Nóra szakdolgozatának.
    • Dr. Mező Katalin adjunktust, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Kertész Kíra szakdolgozatának.
    • Dr. Pető Ildikó főiskolai docenst, aki konzulense volt a „Kiváló szakdolgozat” címet elnyert Gulyás Judit szakdolgozatának.

• A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán tanúsított szorgalmas, egyenletes tanulmányi munkájukért, kimagasló szakmai érdeklődésükért

„Kiváló Gyógypedagógus jelölt” kitüntetésben részesült Nagy Réka.

„Kiváló Óvodapedagógus jelölt” kitüntetésben részesült Nagy Veronika Kinga.

„Kiváló Csecsemő- és kisgyermeknevelő jelölt” kitüntetésben részesült Magi Luca.

„Kiváló Szociálpedagógus jelölt” kitüntetésben részesült Rusznyák-Orosz Zsuzsanna.

„Kiváló Szociálpedagógus mesterszakos jelölt” kitüntetésben részesült Pogácsás Bernadett.

• A kari pályázatra benyújtott újszerű, aktuális témát feldolgozó szakdolgozatukért, valamint diplomamunkájukért „Kiváló Szakdolgozat” elismerésben részesültek a következő hallgatók:

Dobák Dóra nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató

Gulyás Judit nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató

Hutkai Nóra nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató

Kertész Kíra nappali tagozatos gyógypedagógia alapszakos hallgató

• A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon tanúsított kiemelkedő tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért „Marjai Márton Emlékére” díjban részesült Bertalan Liza nappali tagozatos óvodapedagógus szakos hallgató.

•  „Rózsa Borka Alapítvány Díj” elismerésben részesült Kántor Rita nappali tagozatos óvodapedagógus alapszakos hallgató.