Fülharmónia 9.

Karunkon a Művészetnevelési, Sport és Egészségnevelési Tanszék két oktatója szervezésében tartottak zenei előadást a DE Gyakorló Óvoda gyermekeinek. A kicsiket az óvoda vezetője Balogh Beáta köszöntötte. A rendszeresen megrendezésre kerülő eseményt, 10. alkalommal Baráth-László Bernadett és Vasné Katona Adrienne tartotta, ahol Ari-Bencses Anikó, A muzsikus királyfi című "zenekönyvét" dolgozták fel és adták elő az óvodásoknak. A Zongoramesék 1. kiadvány összekapcsolja a mese prózai előadásmódját és a zene akusztikai kiséretét. Ezzel a párosítással kialakít egy komplex élményt a gyerekeknek. Az előadássorozat nem titkolt célja a gyermekek érdeklődésének felkeltése a zene, annak is a klasszikus zenei irányzata iránt. Minden Fülharmónia előadás elengedhetetlen része az élő hangszer használat és azok bemutatása.