Hallgatói látogatás

„Béke Szálljon a földre le” elnevezésű előadás, Nagyvárad.

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógia Kar Művészetnevelési, Sport-és Egészségnevelési Tanszék adjunktusa Dr. Árkosi Julianna és Péter Csaba tanársegéd vezetésével hallgatóink részt vettek 2023.12.12-én Romániában, azon belül is Nagyváradon az Állami Filharmónia Bartók-Enescu termében megrendezésre került, „A többnemzetiségi és multikulturális sokszínűség lehetőségei” – nevelési projekt keretein belül megrendezett „Béke Szálljon a földre le” elnevezésű előadáson. A hallgatóink zenés műsorral készültek a koncertre, ahol több másik intézmény növendékei is részt vettek. A hallgatók Péter Csaba vezetésével a Kar egyik kisbuszával délelőtt 10 órakor indultak el Hajdúböszörményből Nagyváradra. Érkezéskor a helyszínen Dr. Árkosi Julianna várta a hallgatókat, majd egy beéneklés és rövid próba következett. Ezután a fellépők az oktatók vezetésével átmentek a Filharmónia impozáns épületébe, ahol megtartásra került a rendezvény. A 7 elsőéves gyógypedagógus és 3 elsőéves nemzetiségi óvodapedagógus hallgató szépen helytállva szerepeltek a koncerten, melynek fináléjaként három nyelven köztük magyarul is elénekelték a többi résztvevővel együtt Csendes Éj című karácsonyi dalt, ezzel is hangolódva az ünnepekre. A rendezvény után egy gyors városnézésre is volt idő, ahol megnézhették a hallgatók a nagyváradi karácsonyi vásárt. Mindezek után 18:00-kor szintén Péter Csaba vezetésével hazaindult a hallgatói csapat és 19 óra előtt érkeztek vissza Debrecenbe, majd onnan Hajdúböszörménybe.