Hallgatói Terepkutatás

Karunk Társadalomtudományi Intézetének és Szociálpedagógia Tanszékének együttműködésében 2018 őszén kétszer egyhetes terepkutatásra került sor, melynek célja - a helyi lakosokkal készített interjúk segítségével - a települések társadalmi folyamatainak, a helyi közösségi kapcsolatoknak a feltérképezése.  E kutatások egy hosszabb, több településre kiterjedő kutatássorozat részei. A program kiemelt eleme a települések dokumentumfilmek segítségével való bemutatása, mely munkát Prof. Dr. Biczó Gábor tudományos dékánhelyettes és Szabó Henriett PhD hallgató végzik. A feltárómunka másik célja egy tanulmánykötet készítése. E programelemben résztvevő kutatócsapatok munkáját Dr. Soós Zsolt egyetemi docens irányítja. A kutatásban a két településen eddig hat szociálpedagógia szakos hallgató - Juhász Nikolett, Karikásné Dojcsák Orsolya, Pálfi Regina Gabriella, Pálóczy Szilvia, Princz Andrea Judit és Szögyényi Mónika Titanilla – vett részt.