Határon túli óvodapedagógusi terepgyakorlat

Szeptember 30. október 4. között határon túli óvodapedagógusi gyakorlaton vettünk részt a DE GyGyK által támogatott programban részt vállaló II. és III. évf. óvodapedagógus hallgatók, a Gyakorló Óvoda vezető pedagógusának és a Kincskereső Óvoda óvodapedagógusának irányításával. Nagybányán, három magyar nyelvű óvodai csoportban tevékenykedtünk együtt. A helyszíneken tapasztalatot szereztünk a határon túli óvodapedagógiai oktatás sajátosságairól, betekintést nyertünk a magyar nyelvű nevelési intézmények jelenlegi módszertani gyakorlatába, közben megismerkedtünk a hely szociokulturális jellemzőivel. A közös programok jó lehetőséget biztosítottak az együttműködésre. Rengetek tapasztalattal, élménnyel gazdagodva, feltöltődve folytatjuk a munkát itthon. Mindenkinek ajánljuk, hogy használja ki ezt az egy hetet a három év tanulmányi időszak alatt. Jó készülődést kívánunk a következő csapatnak!