Külföldi hallgatók a GYGYK-n

2022 február elején megérkeztek azok a külföldi hallgatók, akik fél éves részképzésben vesznek részt karunkon.

A 2021/22-es tanév tavaszi félévében egy kolozsvári hallgató a Makovecz program keretében gyógypedagógiát tanul.

Az Erasmus+ program keretében egy óvodapedagógia-tanító szakos hallgató Spanyolországból (Rey Juan Carlos University, Madrid), kétoldalú szerződés keretében négy pedagógiai szakos hallgató Kazahsztánból (Abai Kazakh National Pedagogical University, Almaty) érkezett. A hallgatók a GYGYK oktatóinak angol nyelvű kurzusaira járnak (pl. Playful English, Research Methodology, Comparative Education, Fields of Leisure Pedagogy) és magyarul a tanulnak a Debreceni Nyári Egyetemen. A Gyakorló Óvodában megismerkednek a magyar kultúra elemeivel, a magyar óvodai nevelés sajátosságaival és tevékenységrendszerével. A külföldi és külhoni ösztöndíjas hallgatóink a hétvégéket utazással és Magyarország felfedezésével töltik. Megismerik Debrecent, Budapest nevezetességeit és eljutnak a környező országokba is. A szabadidejük hasznos eltöltését a Debreceni Egyetemen működő diákszervezet, az Erasmus Student Network (ESN) színes programokkal segíti.