Megerősített olasz egyetemi együttműködés

A Gyermeknevelési Tanszék oktatói Erasmus program keretében egy hetes szakmai látogatáson voltak Reggio Emiliaban. A tanszék oktatói előadásokat tartottak a Modena és Reggio Emilia Egyetem hallgatói számára, a kar szakprofilját és kutatásait bemutatva. Emellett megtekintették a koragyermekkori nevelés egyik zarándokhelyét, a világhírű Malaguzzi központot.  Pármában a művészeti technikumot, ahol a Stradivari örökségét átadva képezik a hangszerkészítőt új nemzedékét, illetve az olasz utcai báb művészetet bemutató Bábmúzeumot is. A példásan szervezett program prof Nicolae Barbierrinek köszönhető, aki lelkesen dolgozik az együttműködés folytatásáért is!

A szakmai program részvevői voltak Dr.Pálfi Sándor tanszékvezető, Dr. Szerepi Sándor oktatási dékánhelyettes, Vargáné dr. Nagy Anikó; Dr. Molnár Balázs; Dr. Németh Nóra docensek és Dr. Rábai Dávid adjunktus