„Talentum” tehetséggondozó országos CIGÁNY NÉPISMERETI VERSENY

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán működő Lippai Balázs Roma Szakkollégium szeretettel meghívja azokat a fiatalokat, akik szívesen vesznek részt a szakkollégium „Talentum” tehetséggondozó modulja keretében meghirdetett országos CIGÁNY NÉPISMERETI VERSENYEN.

A verseny célja, hogy a hallgatók és a diákok körében egyfelől megismertesse a roma kulturális hagyomány kimagasló értékeit, másfelől hozzájáruljon annak tovább-örökítéséhez. A Kárpát-medencei cigány mesemondók, a népdal- és balladaénekesek az előadásmód és szövegkincs olyan archaikus rétegeit őrizték meg, amelyek egyedülállóak az európai kultúrkörön belül is. A vetélkedő célja az informális tudásátadás, s a cigány kultúra iránt érdeklődő tehetséges fiatalok közötti kapcsolatok megerősítése Az immár több éve, hagyományt teremtő módon megrendezésre kerülő országos versenyre várjuk tehát azon középiskolai diákok, szakkollégiumi, egyetemi hallgatók jelentkezését, akik egyénileg, vagy 3 fős csapatokat alkotva szívesen vesznek részt egy olyan találkozón, ahol a kreativitás, a játékos ismeretszerzés, a jó hangulat és a közösségi élmény biztosítja a résztvevők tudásának élményszerű kibővítését és elmélyedését.