MTA PTB Gyógypedagógiai Albizottságának kihelyezett ülése Sopronban

A Gyógypedagógiai Intézet munkatársai részt vettek a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar és az MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság Gyógypedagógiai Albizottságának kihelyezett nyári ülésén Sopronban.

A program keretében az Soproni Egyetem vezetőségének és az MTA PTB Gyógypedagógiai Albizottságának köszöntője után, a résztvevők bemutatkozására és diskurzusára került sor. Ezt követően a Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar munkatársai az ott folyó gyógypedagógus képzés 5 éves tapasztalatát foglalták össze egy rövid beszámolóban. A program lezárásaként a résztvevők egy kiállítás megtekintésén vehettek részt a Soproni Múzeum Macskakő Gyermekmúzeumban, ahol az Integrációs Művészetterápiás SNI fiatalok Csengettyűcsoport meglepetés előadása tette még emlékezetesebbé a napot. Végül egy kötetlen megbeszélésekkel és eszmecserékkel egybekötött étkezéssel zárult a program a soproni Eszterházy-palotában.

KÉPEK