Önkéntesség

Gyógypedagógia szakos hallgatók két alkalommal önkénteskedtek a Halmozottan Sérültek Hajdú-Bihar Megyei Szülőszövetségének rendezvényén.

2023. április 29-én egy Sport Napon segítettek, majd május 20-án a Szülőszövetség megalakulásának 15. évfordulója alkalmából szervezett Családi Napon.

A hallgatók a tereket rendezték be és vissza, segítettek kézműveskedni, sütit és apró kincseket árulni, a játszótéren a gyerekek biztonságára vigyázni, amíg a szülők beszélgettek. A Családi Nap kezdő programja volt a tanév során jelnyelven megtanult két dal előadása, amiknek nagy sikere volt, több vendég bekapcsolódott az éneklésbe. Egyik fiatal végignézte a csendes próbát és kérte, hogy együtt szerepelhessen a hallgatókkal. A fiatal lány „vendégszereplése” igazán jól sikerült!

A jó hangulat ráadása volt, hogy egy, a helyszínt biztosító iskolában dolgozó levelező tagozatos végzős gyógypedagógus hallgató egy gyors intézménybemutatást tartott a rendezvény után.

KÉPEK