Óvodai nevelés a peremvidéken

A Kelet-Közép Európai Kora gyermekkori Kutatóközpont új kutatást indított a peremvidéken működő, és roma gyermekek nevelését ellátó óvodák sajátosságait feltárására. Első helyszíne a kutatásnak Tarnabod óvodája volt, melynek a Máltai szeretetszolgálat a fenntartója. Kutatást vezető oktatók Dr. Pálfi Sándor a Gyermeknevelési Tanszék vezetője és Dr. Fenyő Imre egyetemi docens. A kutatásban részt vettek  II. éves nappali tagozatos óvodapedagógus hallgatók is. Köszönet a közös munkáért a hallgatóknak: Andrejcsik Dóra, Ács Judit,Bugjó Emilia,Símai Györgyi Gréta, Alexa Fanni, Katonka Eszter Tímea. Az első fázisban az óvodai nevelés helyi képének argumentumait keresték, minden az óvoda működésében érdekelt fél megkérdezésével (polgármestertől, az iskola és és óvoda belső aktorain keresztül eljutva egészen a szülőkig). A kutatás következő állomása hamarosan Vasmegyer óvodája.