Szakmai esemény

Erdei Sándor, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatója volt a vendége a Szociálpedagógia Műhelynek

2023. február 22-én került sor a szociálpedagógia BA szak hallgatóinak szakmai gyakorlatát biztosító szociális intézmények és a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Szociálpedagógia Tanszékének találkozójára. A szociálpedagógiai műhelymunka célja a Szociálpedagógia Tanszék oktatói és hallgatói, valamint a szociális intézményekben dolgozó tereptanárok közötti kapcsolat és együttműködés erősítése. A Műhelymunka keretében Erdei Sándor, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat országos igazgatója tartott előadást az intézmény működéséről és szolgáltatásairól. Erdei Sándor bemutatta az országban eddig 5 városban létrehozott Barnahus szolgálat tevékenységét. Az izlandi modellen alapuló szolgáltatás fontos szerepet játszik a bántalmazott gyermekek gyermekbarát igazságügyi vizsgálatában, a bántalmazás felderítésében és terápiás kezelésében.

Képek a rendezvényről