TDK

2022. április 20-án a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon a XXXVI. OTDK-hoz kapcsolódó kari fordulót tartottak. A kari TDK forduló első eseményeként Bocsi Veronika bemutatta a Tanulmányok a gyermekvédelem területéről című kötetet, ami ebben az évben jelent meg a Debreceni Egyetemi Kiadó gondozásában. A kötetben végzett BA, MA szakos hallgatók szakdolgozataiból, korábbi OTDK dolgozatokból készült tanulmányok jelentek meg elsősorban az alkalmazott kutatás területét képviselve. A kötet szerkesztője Rákó Erzsébet, aki a megjelent kiadvány egy-egy példányát átadta a szerzőknek: Erdei Ildilkónak, Boros Enikőnek, Rácz Mártának, Petruskáné Szopkó Anitának, Rétháti Csillának, Tóth Juditnak, Molnár Fanninak.
A kar vezetője a TDK-án részt vevő hallgatók köszöntése során kiemelte, hogy a kari tehetséggondozás keretében az ő dolgozataikból is születhet kötet.
A rendezvényen kilenc hallgató mutatta be kutatási eredményeit. A kutatások témái a kar profiljához illeszkedtek, s érintették a gyógypedagógia, a koragyermekkori nevelés, a szociálpedagógia és a művészeti nevelés tárgykörét. Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciát 2023. tavaszán bonyolítják le, azonban az ezen való részvétel jogát a későbbiekben, az őszi szemeszterben megrendezendő kari fordulón is ki lehet még vívni.

A kari forduló eredményei a következők:
I. helyezett: Mélykuti Alma (felkészítette: Szele Anna)
II. helyezett: Juhász Anna (felkészítette: Hegedűs Roland)
III. helyezett: Kovács Nóra (felkészítette: Pető Ildikó)

A zsűri bírálata alapján az országos TDK fordulón a következő hallgatók vehetnek részt:
Chamorro-Carreras Vivien (felkészítette: Szele Anna), Cseke Tünde Angéla (felkészítette:Soós Zsolt), Hajnalné Somlyai Eszter (felkészítette:Pető Ildikó), Kelemen-Mónus Anna (felkészítette:Pető Ildikó), Nyilas Krisztina (felkészítette: Pálfi Sándor), Pocsai Mónika (felkészítette: Hegedűs Roland).

Bizakodva várjuk az őszi kari TDK fordulóra további hallgatók kutatásait, valamint a most bemutatkozó hallgatók sikeres szereplését a XXXVI. Országos OTDK-án.