Toldi – jótékonysági vetítés a Cinema Cityben

Együttműködésében 30, többségében hátrányos helyzetű tanuló jutott el moziba.

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara, a hajdúböszörményi Dr. Molnár István Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános és Készségfejlesztő Iskola, Kollégium valamint a Cinemy City (Debrecen) együttműködésében 30, többségében hátrányos helyzetű tanuló jutott el moziba 2023. február 16-án. A diákok között 12 értelmileg akadályozott és 18 tanulásban akadályozott tanuló volt, közülük többen életükben először jártak moziban. A gyerekek Jankovics Marcell munkáját, a Toldi című rajzfilmet nézték meg, ami a 7. osztályosok tananyaga magyar nyelv és irodalomból. A moziélményhez hozzátartozik a popcorn és a fotózás a mozi előterében – mindkettőt nagyon élvezték a gyerekek.

A programon a DE GYGYK gyógypedagógia és csecsemő- és kisgyermeknevelő szakos hallgatói is részt vettek. A mozilátogatáshoz a GYGYK hallgatói és oktatói támogató jegyek vásárlásával járultak hozzá, a lakásotthonban élő gyerekek pedig a Cinema City jótékonysági programjának köszönhetően ingyen vettek részt a vetítésen.

Nemes Magdolna