Zoopedagógiai tanulmányi kirándulás

Első éves óvodapedagógus szakos hallgatókként ellátogattunk a debreceni Nagyerdei Kultúrpark állatkert és növénykertjébe.

Első éves óvodapedagógus szakos hallgatókként a ’’Külső világ tevékeny megismerése” tárgy keretén belül, 2024.04.05-én ellátogattunk a debreceni Nagyerdei Kultúrpark állatkert és növénykertjébe, ahol részt vettünk egy zoopedagógiai foglalkozáson. Hallhattunk az állatkert történetéről, a tevékenységeiről, az ott élő állatokról, az éves eseményekről, és nem utolsó sorban a nyári zootábor gyakorlati lehetőségéről kaptunk információkat, ami egy nagyon szuper lehetőség számunkra. Majd az interaktívabb résszel folytatódott a foglalkozás; különböző állatoknak a csontozatát tanulmányozhattuk. Lehetőségünk volt a kezünkben tartani, majd megsimogatni a zootábor állatait is, például Bonbon Bellát a nyuszit és Paulát a kis patkányt. Ezután egy sétán vehettünk részt az állatkert területén egészen a Pingvin háztól kezdve a Zsiráf házon át a Pálma házig, ahol a kezünkben foghattuk Károlyt a szakállasagámát. Végül a programot a Trópusi házban zártuk, ahol a lajhárok és a mosómedvék látványetetését nézhettük végig.

Számunkra egy felejthetetlen élmény és lehetőség volt ez a nap.

Nagy Lili - Első éves óvodapedagógus hallgató